Felix Mendelssohn – Koncert na skrzypce i orkiestrę e-moll, Op. 64 upolowany za $1.00

Opublikowano: 27.09.2021 r.

Życie nie musi być drogie. Nawet jeśli pławimy się w przyjemnościach.

Felix Mendelssohn – Koncert na skrzypce i orkiestrę e-moll, Op. 64.

Mój ulubiony.

Taka rzecz trafiła się w rewelacyjnej jakości i cenie ($1.00).

Oprócz mojego ukochanego Mendelssohna, dwaj inni ulubieńcy: Dawid Oistrach (Eustrach) oraz Kiryłł Kondraszyn (zdumiewające, obaj postanowili umrzeć sobie w Amsterdamie – Ojstrach w 1974 roku, Kondraszyn w 1981).

Prezentowana płyta to ustereofoniczniona (nagranie z 1949 roku) amerykańska reedycja, prawdopodobnie z lat 50-tych, pierwotnego sowieckiego wydania z 1953 roku (płyta 10″) z programem poszerzonym o sonatę A-dur na skrzypce i fortepian Franciszka Schuberta.

Dawno żadna zdobycz nie ucieszyła mnie tak bardzo.

Felix Mendelssohn – Koncert na skrzypce i orkiestrę e-moll, Op. 64; Ojstrach, Kondraszyn

Autor: Barbara Neumann

0 Komentarze
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane posty

Vinyl Hunting – August 20, 2021Przegląd oferty z 24 sierpnia 2021 roku
Rachmaninoff – Trio No.2 Op.9 – Trio „Elegia” 1973 [Knushevitsky; Oborin; D. Oistrakh] Westminster WGM-8254A byłbym tej płyty nie kupił... Niepozorna, podniszczona okładka, rachityczne napisy.
Kasetowa ściana. Relikt przeszłości w nowej roli.Kolejny, niebanalny przykład na twórcze wykorzystanie przedmiotów, które dawno utraciły swą podstawową funkcję.